Historie

Svou uměleckou činnost zahájil sbor v říjnu 1950 jako součást Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka. Zakladatelem byl Luděk Zenkl a první veřejné vystoupení se uskutečnilo 11. prosince 1950. Do roku 1972 měl sbor na repertoáru lidové písně při společných či samostatných koncertech a vystoupeních celého SPaT J.Vycpálka.

Od roku 1987 sbor pracuje jako samostatné umělecké těleso. Na programu má skladby nejen lidové, ale především skladby klasického sborového repertoáru včetně duchovních skladeb. V současné době se nachází v kmenovém repertoáru skladby vrcholných představitelů baroka, klasicismu, romantismu, hudby 20. století, ale i současných skladatelů české a světové moderny. Sbor spolupracuje s Českým rozhlasem, Českou televizí (film Broučci), filmovým dabingem a Karlínským divadlem a věnuje se charitativním projektům (ADRA, Sue Ryder).

Mimo pravidelné pražské jarní a vánoční koncerty sbor vystupuje v celé České republice (např.: Nelahozeves, Křečovice, Český Krumlov, Mariánské Lázně) a zahraničí ( např.: Francie, Itálie, Švýcarsko), účastní se hudebních festivalů (folklórní festival v Tuchoměřicích, Kmochův Kolín, Smetanovy Jabkenice, folklorní festival ve Strážnici).

Ve vedení sboru se za léta činnosti vystřídala řada sbormistrů, např.: Luděk Zenkl, Jiří Laburda, Jan Malát, Otakar Kudrna, Jaroslav Krček, Jiří Liling, Michal Hanuš.

Ve sboru se vystřídaly již tři generace zpěváků a členstvím se může těšit nad 850 zpěváků.

Děkujeme vám, svým příznivcům a posluchačům a děkujeme i našim sponzorům, že nám zachováváte svou přízeň.

Od září 2014 vede sbor Marie Křovinová.